4-godzinny tydzień pracy

Jeśli lubisz swoja pracę na etacie nie powinieneś sięgać po „4-godzinny tydzień pracy„. Pracodawcy powinni zwracać uwagę, którzy pracownicy używają zawartych w niej pomysłów. Bez względu kim jesteś może ona zburzyć Twój zawodowy spokój.
W pierwszym kontakcie mamy wrażenie, że trafiła nam do ręki kolejna porcja „rewelacyjnych amerykańskich pomysłów na życie”. Kiedy pierwszy raz (i kilka późniejszych) usłyszałem o tej pozycji odrzuciłem sam pomysł sięgnięcia po nią jako potencjalną (prawie pewną) stratę czasu. Ale przyszedł moment, że coś mnie podkusiło … Jeśli zaczniemy czytać historię Tima Ferrissa z lekkim przymrużeniem oka i damy sobie prawo, żeby nie brać wszystkiego dosłownie, możemy w niej znaleźć sporo ciekawych, inspirujących pomysłów i rozwiązań. Autor opisuje swoją historię zawodową i to w jaki sposób uwolnił się z pracy po kilkanaście godzin dziennie. Część podawanych przez niego rozwiązań może nie być możliwa do zaimplementowania w polskich realiach, mogą natomiast służyć jako ciekawe koncepcje i pomysły na biznes. Co bym nie napisał będą tacy, którzy po przeczytaniu przyznają mi rację i tacy, którzy będą trwać
Autor zgrabnie pozbierał kilka ważnych zasad zarządzania sobą w czasie, priorytetowania zadań. Znajdziemy w książce omówione i zobrazowane przykładami prawo Pareta i zasadę Parkinsona. Warto zwrócić uwagę na ciekawe i dające do myślenia cytaty. Książka może być kopalnią treści, które można z powodzeniem wykorzystać na warsztatach lub szkoleniach.

Rafał Ignasiak

coach i trener biznesu

Zobacz również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *