Subiektywne podsumowanie 2020

Share
Listen to „004. Subiektywne podsumowanie 2020” on Spreaker.

Przełom roku to dobry moment na podsumowania i plany. W kolejnym odcinku podcastu Firma z Głową dzielę się moimi refleksjami na temat minionego roku oraz kilkoma odkryciami, które mocno wpłynęły na moją pracę. W podcaście usłyszysz o kliku książkach:

  1. Mindf*ck Christopher Wylie – jeśli jesteś użytkownikiem facebooka, to jest to dla Ciebie lektura obowiązkowa.
  2. Praktyka strategii firmy Krzysztof Obłój – wiele pytań z tej książki mocno poruszyło moim myśleniem o tym co, z kim i gdzie robię.
  3. Value-Based Fees: How to charge and Get What You Worth Allan Weiss – jeżeli sprzedajesz swoją ekspertyzę to lektura obowiązkowa dla Ciebie.
  4. Atomowe Nawyki Jamesa Cleara – jeśli czujesz, że niektóre z Twoich nawyków wymagają wyeliminowania, a chciałbyś zastąpić je lepszymi, to tutaj znajdziesz dokładną receptę jak to zrobić.
  5. How to take a smart notes Sonke Ahrens – to książka, którą obowiązkowo powinien przeczytać każdy twórca treści. Jestem przekonany, że zawarta w niej idea tworzenia notatek usprawni warsztat blogera, vlogera i podcastera, trenera, edukatora i wielu innych.

Rok 2020 przyniósł mi dwa odkrycia, które zrewolucjonizowały albo (bardziej precyzyjnie) właśnie rewolucjonizują mój workflow. Mam na myśli ROAM i NOTION.

ROAM to aplikacja, platforma webowa, która służy do sieciowania wiedzy i informacji. Jest to narzędzie, które pozwala wykorzystać metodę Luhmanna (opisaną w książce How to take a smart notes Sonke Ahrensa) w wersji cyfrowej. Jest genialna, choć trzeba się do niej nieco przyzwyczaić i niestety nie jest za darmo. Kosztuje 15$ miesięcznie. Pierwszy miesiąc na sprawdzenie jest za darmo. Moim jednak zdaniem jest warta każdego centa. https://roamresearch.com/

Druga aplikacja to Notion. Notion to taki kombajn do tworzenia notatek, zarządzania zadaniami i projektami, organizowania współdzielonej bazy wiedzy i tworzenia baz danych. Potencjał Notion jest ogromny! Jeśli mieliście kiedyś do czynienia z trello, nozbe, workflowy i excelem, to notion jest takim mixem na sterydach. Dodatkowo z genialnym, intuicyjnym interfejsem. https://www.notion.so Warto poświecić trochę czasu i zapoznać się z tym narzędziem. Ja wykorzystuje ją przede wszystkim do zarządzania projektami.

Zdrowia i powodzenia w biznesie! Dobrego!

Rafał

Rafał Ignasiak

coach i trener biznesu

Zobacz również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *